Yıla Romantik Bir Giriş Yapmak İsteyenler İçin Film Önerileri

2022’den selam olsun!

Yeni yıl, yeni başlangıçlar, yeni planlar, yeni bir ajanda, kendine güven tazeleyip tam gaz yola devam etmek için önümüze sunulmuş bir zaman. Hepimizin yeni yıldan az buçuk beklentisi ve eski yıla dair ufak tefek notları vardır eminim. Klişelerden yorulmuşuzdur belki, fazlaca karamsarızdır bu aralar falan filan. Hepsi kabul. Geçirdiğimiz son birkaç yıla bakınca mantıklı açıklamalar bulup sizi kolayca aklayabilirim sevgili okur.

Bu seneye yeni yıl demeçleri ile girmiyoruz. Bakın sizin için ne hazırladım.

Ta dam! Karşınızda: Romantik Filmler Listesi

  1. Köprü Üstü Aşıkları (1991)

Paris’in en eski köprüsü olan Pont- Neuf üzerinde geçen karanlık ve soğuk bir film bu. Bir yandan evsiz hayatların başrolü aldığı ilginç bir öyküye tanıklık ederken, diğer yandan farklı bir aşk hikayesi ile sarsılmaya hazır olun.

2. Tesadüf (2001)

Kaderci bir bakış açısıyla karşı karşıya kalacağımız bu filmin asıl adı Serendipity, Türkçe’ye Tesadüf olarak çevrilmiş olsa da aslında konu itibariyle tevafuk demek daha uygun olacak. İçinizi ısıtacak bir hikaye tercih etmek istiyorsanız sizi bu tarafa alalım.

3. Aşıklar Şehri (2016)

Namı diğer La La Land. Müzikal sevmem önyargısına sahipseniz, ama bir yerden de başlamak istiyorsanız işte en güzel seçenek. Diyalogların da yer aldığı bir müzikal bu.

4. Amelie (2001)

Herhalde en az 10 kez izlemişimdir. Fransız filmlerinin baş tacı! Az diyalog çok duygu diyorsanız bu film ile sakin ve uysal bir güne merhaba diyebilirsiniz.

5. Not: Seni Seviyorum (2007)

Ben romantizmi hüzünlü tercih ediyorum. Üstelik de moralim şu an için ışıltılı, neşeli filmler izlemeye müsait değil diyorsanız size bu körkütük filmi öneriyorum. Not: Peçetenizi hazırlayın!

6. İsimsiz Romantik (2010)

Hep harika insanların aşk hikayelerini izliyoruz. Neden daha sıradan hayatlar da aşık olamasın ki diyorsanız bu sıcacık filmle içinizde şömineler, sobalar, kaloriferler yanacak.

7. Aynı Yıldızın Altında (2014)

Aşkın yerinin ve zamanının olmayacağını düşünenlerdenseniz, belki de hayatımızın en olmadık zamanlarının bile aşk yaşayabileceğimiz kadar değerli olduğuna inanıyorsanız bu filme alalım sizi.

IMDB Linkleri:

https://www.imdb.com/title/tt0101318/

https://www.imdb.com/title/tt0240890/

https://www.imdb.com/title/tt3783958/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt0211915/

https://www.imdb.com/title/tt0431308/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.imdb.com/title/tt1565958/?ref_=nv_sr_srsg_1

https://www.imdb.com/title/tt2582846/?ref_=fn_al_tt_1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s