İstediğim İşte Bu!

Malum eskiden herşeyi Facebook’ta paylaşıyorduk; fotoğraflar, müzikler, fikirler, anlık durumlar, hissettiklerimiz… Whatsapp, Instagram bu kadar aktif değildi. Bir sürü grubumuz vardı; Facebook’ta sınıf grupları, duyuru grupları, ortak zevk ve fikirler için açılmış etkileşim grupları… O zamanlar yakın arkadaşlarımızla keşfettiğimiz yeni şarkıları, yazıları paylaştığımız küçük bir grubumuz vardı ‘Açıl Heybem Açıl.’ Heybemizde ne varsa dökelim, diye. Birden aklıma geldi, neler vardı, bakayım, diye girdim, kayboldum tabii içinde. En son paylaştığım şarkıyı ve özellikle klibini sizlerle de paylaşmak istedim. İzlerken ben mutlu oldum, belki sizin de yüzünüzde bir tebessüm oluşturur umuduyla ekliyorum:

Yıl 2014 bu arada; videoya eklediğim yorumum ve şarkı aşağıda;

“Söz güzel, ses güzel, müzik biraz piyasa müziği olmuş, tam Manga’nın tarzı değil, ama onu bunu bırakın, klibi izleyin 🙂 Ne kadar da ihtiyacımız var böyle şeylere. Özellikle dedelerin, ninelerin yüzüne bakın; şaşkın ve mutlular. Çocuklara bakın bir de, ağaçlara bile nasıl sarılıyorlar; gözlerinde, yüreklerinde tertemiz, hiç kirlenmemiş, karşılıksız sevgileri var. Evet, ihtiyacımız olan küçücük bir tebessüm ve her şey sevmekle başlayacak.

Yıl 2020; klibi izlerken böyle şeylere daha da hasret kaldığımızı fark ettim. Pandemi sürecinde bırakın farklı renkten, dinden, kültürden insanla sarılmayı; anne babamıza sarılırken bile korkar olduk. İzlediğimiz dizilerde, filmlerde bile maskesiz insanlar görünce yadırgar olduk. O kadar normalimiz oldu ki maskeli yaşam. Yorulduk, yıprandık, sadece pandemi değil, yaşanan birçok olayla zor bir yıl oldu 2020. Bit artık 2020, dedik ve bakın bitti bitiyor, derken 2021 kapıya dayandı ama 2020’nin gitmesi de bizi kurtarmayacak gibi duruyor. Bu yorgunluğumuzu, mutsuzluğumuzu olaylara, rakamlara yüklemeden önce bir kendimize dönüp düşünelim; hazır evlerde kendimizle bolca başbaşa kaldığımız dönemlere tekrar dönmüşken. Elbet bitecek 2020! Elbet bitecek pandemi! Bitince ne olacak peki? 2020 bize neler öğretti? Ders aldık mı, yoksa yine hoyratça tüketecek miyiz ömrümüzü, birbirimizi?

‘Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler…’  Gelin şimdiden başlayalım! Birbirimize güneş olalım, ısıtalım yüreklerimizi. Belki tenimizle kucaklaşamayacağız ama gönüllerimizle sarılalım birbirimize! Farklılıklarımız zenginliğimiz olsun, daha çok değer katalım birbirimize! Yargılamadan, yadırgamadan sevelim çiçekleri, hayvanları ve insanları. Evet, ihtiyacımız olan küçücük bir tebessüm ve her şey sevmekle başlayacak.

Unutmayın, Hulusi Öğretmen’in dediği gibi ‘gülümsemek bulaşıcıdır’; gülümsememizi bulaştıralım tüm dünyaya!

İstediğim İşte Bu!” üzerine bir yorum

  1. Çok güzel. Soğuk pandemi günlerinde ne kadar da ihtiyacımız varmış polar battaniye gibi sımsıcak sarılmalara.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s