YAĞMUR ZAMANLARI

Gökyüzü de bazen ağlar. Taşıyamaz artık bazı yükleri. Atmak ister, içinden sökülüp atılmasını ister kötü şeylerin. Belki de o yüzdendir yağmurdan önce gökyüzünün kasvetli hale gelmesi. Bize içindekilerini göstermeye çalışıyordur.

Her insanın yağmur zamanı vardır. Artık içinde duramayacağını anlamaya başlarsın. Bir yerlerde mutlaka çıkmaya başlayacaktır. Hatta bazen öyle denk gelir ki bulutlarla aynı duruma sahipsindir. O sırada dışarıdasındır. ‘Sen de mi?’ diye bağırasım gelir o zamanlar. Yüzümü çeviririm gökyüzüne. Zaten o sırada yağmur damlaları yüzüme değer. Damlalar gözyaşımla karışır. Sanki bir anda doğaya sarılırım. İşte o zaman her şeyin biteceğini inanırım. Her şeyin gelip geçici olduğunu düşünürüm. Hiçbir şeyin nedenini düşünmeyi bırakmaya başlıyorum. Bırakın da yağmurda ıslanayım. Bir tek o anladı beni.  Beraber atıyoruz içimizdekileri. Ben kendi hayatımı ağlarken o da gördüğü hayatlara ağlıyordur belki ya da ikimiz de yalnızlığımıza ağlıyoruzdur. Gönül yorgunluğumu alıp götürmesini istiyorum yağmurun. Ama onu halledebilecek insanın kendisidir ya da en iyisi zamana bırakmaktır der bana gökyüzü. Çünkü ben ağlıyorum ama bak gene de güneşi gösteriyorum size der. Hatta bazen gökkuşağını bile göstererek hayatın bütün renkleri olduğunu hatırlatıyorum der. Ben de buna inanmak istiyorum. Mutlaka güneşi içimde hissedeceğimi düşünüyorum. Çünkü her insanın içinde güneş doğması gerekir yoksa nasıl yaşayacaktır. Ama siz gene de yağmurla dans etmeyi öğrenin. Yağmurun altındayken gülebilmek de bir marifettir. Yağmurlar da hayatımızın bir parçasıdır. Belki de en önemli parçalardan biridir.

Bırakın yağmur yağsın. Kasvetin geçmesi için buna izin verin. Şemsiyeyi kapatıp yürümeyi, koşmayı hatta dans etmeyi de öğrenin. Sonra da gökkuşağıyla beraber güneşin doğuşunu izleyin. İçimiz ısınsın.

*

Kapak Görseli: pixabay.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s