İyi Bayramlar

Hadi, saat yedi buçuk olmuş bile. Toparlandık çıktık desek yarım saat. İki buçuk saat de yol desen… 10.30 güzel bir pazar kahvaltısı saatidir ancak bir bayram sabahı için geç kalır. Bir an önce çıkalım!

Ankara ile Eskişehir arası hızlı trenle bir buçuk saat çeker. Otobüse binsen üç buçuk. Arabanla gidersen çıkış noktana göre bin çeşit süre uydurulur elbet. Yalnız tam burada sormam gereken sorular var. İnsan bayramları büyüdükçe mi sever? Peki insan memleketinde yaşayamayabileceğini tam olarak ne zaman fark eder?

Siz daha bu yazıyı göremeden biz arabaya atlarız. Tüm endişeler evin eşiğinde bizi bekleyedursun bayramlarda memlekete gideriz. Memleketimizin Türkiye’nin en keyifli şehri olmasının da bir payı var mıdır? Belki vardır. Sabahın kör vaktinde kalkar annem sofrayı kurana kadar Eskişehir’e varırız. Ebeveynlerimin bana en büyük kıyağı olan kardeşimi de peşimize takarız. Akşamı ettik mi soluğu dünyanın en tatar anneannesinin kapısında alırız. Göbetelerin, çiböreklerin su gibi aktığı akşamlarda mide fesadı geçirirken her yerden her yere yürürüz. 

Çok konuşur, az uyur, bol keseden güleriz. İnsan bayramları çekirdek ailesiyle geçirince sever, biliriz. Eskişehir’den ayrılırken önce burulur sonra aman şurası zaten diye seviniriz. İkinci sorunun cevabı ise başka bir yazının konusu, bayramdan sonra hallederiz. 

Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öper, iyi bayramlar dileriz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s