Podcast İncelemeleri 3 – Bunu Ben de Yaparım

Podcastlerin artık isteyen herkesçe erişilebilir olduğu su götürmez bir gerçek. Bilgisayarlarımıza, telefon ve tabletlerimize girdi. Kimi zaman yolculukta, kimi zaman yemek yaparken,  kimi zaman sadece otururken yancımız oldu. Sorumluluklarımızı kenara biriktirip canımızın istediği şeyleri yapmakta da yardakçımız oldu demek argo kaçmaz umarım (kaçsın be).

İbrahim Selim’i hepimiz biliriz. Kimi filmlerden, kimi tiyarolardan, kimi youtube kanalından. Bir de podcastinden bilin istedim.

O değil de arkadaşlar İbrahim Selim’den bahsetmek insanı onun üslubuna mı bürüyor nedir? İstemsizse onun cümlelerine evriliyor cümlelerim (bu cümlede toparladığımı düşünüyorum). Nitekim içimden siyaseti ve dünya gündemini özetleyen bir İbrahim Selim çıkmadan podcast incelemesine başlayalım, derim.

Bunu ben de yaparım podcast, “Bunu ben de yaparım” diyen İbrahim Selim’in muhteşem bakış açısının bir yansımasını daha adlandırma sırasında bile suratımıza çarpıyor (Neden, çünkü sakince önümüze koyamaz).

2019 Eylül’ünden itibaren birçok yeni kayıt yapılmış. Üçlemeler şeklinde kayıtları uygun görmüş podcast yayıncımız. Dijital Aşk,  Dolandırıcılık, Halloween, Güzellik gibi çok çeşitli konu skalası ile sanırım dinlemek isteyen herkesin bir şekilde ilgisini çekebilecek bir yayın kanalı olmuş. Özellikle komplo teorileri ve şehir efsanelerini dinlerken kahkaha attıysam da optimum şartlar altında siz atmazsınız diye tahmin ediyorum.

Aslında biz bu podcasti eşim ile uzun yola gittiğimiz bir yolculuk esnasında keşfettik. Zaten 15-30 dakika bareminde geziyor tüm kayıtlar. Uzun bir yolda yarısını kolayca tüketebiliyorsunuz. Ama hayır! Bu podcast tüketmekle bitmiyor. Öyle olsa karşınızda olmazdı, öyle değil mi?

Hoş vakit geçirmek, eğlenmek ve biraz da öğrenmek, şaşırmak, hatta korkmak, yanlış duymadınız bu podcast ile hepsi mümkün. Hala açmadıysanız, bu podcasti neden dinleyelim, diye düşünüyorsanız tek bir yanıt vereyim “Çünkü, neden dinlemeyesiniz sevgili okur?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s