Boş Vermişim Dünyaya

Temmuz, ağustos, eylül, her mevsimde durma gül, hayat inan çok kısa, belki çıkmayız yaza.

Şarkıyı bilenler baharı kucaklar gibi okumuştur sözlerini. Ben de yazıya başlarken öyle bir hisle başladım. Güneşin ısıtırken rüzgarın tatlı tatlı okşadığı günlerdeyiz. Ve en sevdiğim mevsim geldi; bahar. ️Kışın o gri, hoyrat günlerini geride bırakıp kombiyi kapatıp, balkon kapılarını açabilmenin saadetini yaşıyorum. Bu hislerimi bahar insanları çok çok iyi anlayacaktır. Bahar gelince şarkılar, şiirler bile cıvıldaşır. İnsan, üzerindeki melankoli perdesini aralar. İşte saadet tablosu.

Kış insanları için de bir hüzün çağının başlangıcıdır tabi bahar. Evde bir kış severle yaşadığım için bunu çok daha iyi anladım. Beni mutlu eden bu hava, ona yazın yaklaştığını hatırlatan bir üzüntü mevsimi sanki. Ama bunun bir avantajı da var; kış geldiğinde onun mutluluğuna ben, yaz geldiğinde benim mutluluğuma o ortak oluyor ve zıtlıklarımızdan yine beslenip beraber baharı kucaklıyoruz.

Baharı sevmeyen yoktur bence. Yaza da kışa da giden yollar iki güzel bahardan geçiyor malum. Ağaçlar tomurcuklanıyor, kuşlar şarkı söylüyor yahut sapsarı yapraklar birden önünüze düşüveriyor. Her ikisinde de insan gerçekten bahar sarhoşu olabiliyor.

Peki yaz? Yaz günleri de güzeldir aslında. Denizli normalin üstünde sıcak olsa da mevsimlerin insanların üstünde etkisi olduğunu düşünüyorum. Hava ile insanın pozitifliği doğru orantılı. (Anormal sıcaklara kadar) Şu an mesela ben bir nebze mutluysam, bir nebze boş verebilmişsem dünyaya(dünyayı daha mantıklı ama şarkıya sadık kalalım), teşekkürler, ruhumda da çiçekler açtıran bahar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s