Yalnızlığı Seven İnsanlar Üzerine Bir Fikir

Yalnızken mutlu olan insanlara dikkat edin. Onlar iyi insanlardır. Kendi kendine kaldığında vicdanı rahat olanlardır. Kendi kendine iyi gelen ve daha da önemli yetebilen… İlgi düşkünü değillerdir, başkalarının ilgisine muhtaç da… İstediklerini yaptırmak için kimsenin ayağının altını öpmezler, şekilden şekle girmezler. Omurgalıdırlar yani, hem de semsert ve dimdik.

Dürüsttürler, çünkü kendilerinden hiçbir şey saklayamayacaklarını en iyi onlar bilir. Kafalarını kuma gönüp sorumluluklarından kaçmazlar, kaçtıklarının daha sonra ayakbağı olacağını, onları dibe çekeceğini bilirler.

Gülmeyi de eğlenmeyi de kendileri için yaparlar. Samimidirler yani. Sosyal medyada çok aktif olmadıklarını da söylemeliyim. Göstermelik yaşamazlar.

İnsanlar ve ilişkilerle ilgili hesap kitap bilmezler, fedakarlıklarını listelemezler, karşılık beklemezler, karşılıksızdır ilgi ve alakaları. İnsanlara karşı beklenti içine girmezler. O ne demiş, bu demiş dinlemezler. Doğru bildikleri yolda ilerlerken onları durduracak tüm engelleri ellerinin tersi ile itmesini iyi bilirler. Zayıf değillerdir. Bilakis hayatın tüm sorumluluğunu tek başına üstlenmiş olduklarından oldukça güçlüdürler. Onurlu ve gururludurlar, acılarını bile paylaşmak istemezler çoğu zaman.

Başkalarının hayatlarıyla ilgilenmezler. Kıskançlık, haset, kin, nefret gibi duyguların sadece kendilerine zarar verdiğini daha önce fark etmişlerdir. Onu bunu çekiştirmezler. İnsanların arkasından konuşmayı sevmezler.

Kendilerine karşı acımasız oldukları da olur ama kısa zamanda bunun da üstesinden gelirler. Özetle, güzel insanlardır bu insanlar.

*

O insanlardan tomarla tanıyorum. O insanlar olmasa insanlık soyunu birkaç ayıp cümle ile harcayabilirdim.

*

Görsel: http://unsplash.com/

Yalnızlığı Seven İnsanlar Üzerine Bir Fikir” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s