Spontan Radyo Yayını

Sanki bazı insanlar bazı şeylere çok kolay ulaşıyormuş gibi gelir ya bazen. Şanslı doğanlar falan. Belki gerçekten öyle olduğu durumlar da vardır. Ama ben artık şuna eminim; hangi kategoride, hangi alanda öne çıkmış olursa olsun; o kişi kesinlikle çok ÇALIŞMIŞTIR/ÇALIŞMAKTADIR. Başarının tesadüf olmayışı!

Ama esas konuşmak istediğim, bakış açısının önemi. Yakın zamanda daha çok farkında vardığım bir şey, hayatım boyunca yapmak istediğim/isteyebileceğimi düşündüğüm her şeyin gözüme hep imkansızmış gibi görünmesi. Böyle korkunç yanlış bir kabullenişi ne zaman benimsedim? En yakın arkadaşım, seneler önce hem de, şöyle demişti bir konuda açıklama olarak: Her şeyi mücadele gibi görüyorsun da ondan. Konunun ne olduğunu hatırlamıyorum ama söylediği şeyi kendim fark edebilmem bayağı bildiğin 4-5 sene almış durumda. Evet, gözüme kestirdiğim şey neyse, kesin çok uğraşmam gerekecek hatta belki de onu n’aparsam yapayım elde edemeyeceğim, düşüncesiyle çıkıyorum yola. Bu kadar yokuşa sürmemeli insan hayallerini. (Ooo diplere iniyor gibiyiz bu gece)

Fonda Adamlar’ın Derine İndik’i. 1 Mart 2021 bitmek üzere, yarım saati var. Artık mart ayını pek sevmediğimize eminim. Gerçi bugün baya baharın gelişini kutlayanlar gördüm, respect, ama bir kısmımız da lanetli görüyor martı. Geçen sene ilk Covid-19 vakası ülkemizde mart ayında görüldü. Bir yıldır öyle tuhaf şeyler yaşıyoruz ki, evet belki abartıldığı kadar fantastik olmadı bazı şeyler ama bazı yanlarıyla da hiç tahmin edemeyeceğimiz kadar kötü. Psikolojik anlamda özellikle. Benim bazı saçma tepkilerimden biri, geçen sene olan bitenlerden sonra, 2021’e girerken ajanda alışverişini protesto etmek oldu. Önceki sene için almıştım ve deliler gibi etkinlik kovalıyordum. Ondan önce de hep almışımdır, sevmişimdir. Mesela Metis’in temalı ajandaları falan. Bu sene bu tavırla yaşayamadığımız sosyal hayata hareket çekiyor gibi hissediyorum.

Fonda Adamlar’ın Adını Başkasının Koyduğu Çocuklar’ı. Pandemide Adamlar’la daha farklı bir bağ kurdum sanırım. Öncesinde de keyifle dinliyordum falan ama şimdi şöyle; pandemiden kurtulmamızdan sonra yapılacaklar listemde Adamlar konserine gitmek var mesela. Böyle bir liste var evet. Eminim senin de var. Hatta bence o listedeki maddelerden birini bizimle yorumlarda paylaşabilirsin. Saçmalamak da serbest ayrıca! Hak etmedik mi?

Bunları yazarken bebeğim karnımda açma-germe yapıyor gibi. İyice büyüdü, tam bir tosuncuk. Hafta sonu ultrasonda probun ucuna kocaman bir ayak dayadı, kahkahalara boğulduk. Müzik seviyor kendisi. Ondandır muhtemelen kıpırdanmalar. Bu süreçte özellikle kaçındım sürekli bebekle ilgili konuşmaktan. Çünkü sanki hayatının önemli bir kısmı Instagram’da geçiyormuş gibi bir insan olduğum anlar olsa da, gerçekten önemsediğim şeyleri kendime saklıyorum. Çok farklı şeyler hissediyorum, bu ilk hamileliğim ve anlıyorum, herhangi bir şekilde hazır olabileceğiniz bir şey değil. Her an bir öğreniş. Her anlamda. Ve inanılmaz güzel duygular. Şimdi kalkıp hormon falan diyenin ağzına kürekle vururum. Her zaman hormonlar zaten. Sadece hamileyken değil ki. Biraz bilimsel olun arkadaşım.

Önceden Dilemma’da ara tarihlere yazı atmazdık. Her ayın 1’i ve 15’i standarttı. Şimdi biraz da akışa teslim olduk, ayak uyduruyoruz, gelen yazma isteğine git diyemiyoruz, ama galiba paylaşma isteğine daha çok. Ve önceden, daha çok böyle yazardım. Her şeyi harmanlamayı, bir parça bilinç akışıyla gitmeyi severdim, hala severim (Yazar burada bilinç akışıyla aslında mahallede akşamüstü evin önüne serili kilimde komşularla çay-çiğdem yaparken edilen sohbet kıvamını kast ediyor). Bir de 4 yıllık aradan sonra Dilemma’yı uyandırırken, yazmaya devam etmeye ikna edemediğim bir arkadaş var, nostalji yaparken onun yazılarını anmadan geçemem. Sanırsın Oğuz Atay’ın reenkarne olmuş hali. Umarım, bizle yazmasa da, bir yerlerde bir şeyler karalıyordur da, ileride kendisi olmasa da birileri, varisleri falan, paylaşır yayınlar. İnsanlık mahrum kalmamalı böyle değerlerden.

Fonda Adamlar’ın Benden Bana’sı. İyi geceler sevgili okur. Burada bizimle olduğun için minnettarız.

Spontan Radyo Yayını” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s