Kelime Akışı – Sarıgül vs. VIP Taksiler

“Dergi için falan filan var mı sıkıntı yok keyfi yerinde de aynı şekilde yürütülmüyor maalesef bu kadar durgun bir gün birlikte uçağa binersek mutlaka yap veya kayıt ol başkan adayı Mustafa Sarıgül VIP taksileri kaldıracağım.”

               Okuduğunuz şey sizi rahatsız edecek kadar anlamsız geldiği için yarıda kesmiş olabilirsiniz. Bu yüzden bir açıklama borçluyum size. Bu yazının ilk kelimesi bana ait ve geriye kalan kısmı tamamen telefonumun önerdiği kelimelerden oluşuyor. Kısır döngüye girdiği andan itibaren kestim ve bu yazımın konusu yapmaya karar verdim. Telefonum kısır döngülere çok erken girmezse belki bir süre telefonumla olan dertleşmelerimi sizin huzurunuzda gerçekleştirebilirim.

               Paragraf, sık kullandığım, bana gelen mesajlarda sık kullanılan, haber veya reklam kokan kelimeleri barındırıyor olabilir. Oluşan paragrafın beni anlatıyor olmasını dilerdim ama inanın bana Mustafa Sarıgül denince aklıma “hele hele yürü, fistanın sürü” şarkısını söyleyişinden başka bir şey gelmiyor. Yani bu paragraf tamamı ile beni anlatıyor olamaz. O yüzden bu paragrafa anlam kazandırarak, bir şeyler katarak bana ait bir yazıya dönüştürmek istedim. Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ama ilk denemek istediğim yöntemde anlık hislerimi aktarmayı tercih edeceğim. Beğenmezseniz bana zaman tanıyın, bir süre sonra telefonum ve ben peri masalları yazmaya başlayacağız. Haydi başlayalım:

               “DERGİ İÇİN ne yazdın? Makale, şiir, öykü FALAN FİLAN VAR MI?” diye sıkıştırıyor eşim. SIKINTI YOK diyorum. Ama o beni tanıyor, inanmıyor. Kendi yine yazmış 5 tane yedekli yazı KEYFİ YERİNDE. Keyfi yerinde DE AYNI ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMÜYOR MAALESEF bu işler. Hastayım diye 2 gündür yatıyorum hiç sesini çıkarmadı. BU KADAR DURGUN BİR GÜN sonunda mutlaka “yazı!” diye sıkıştırır diyordum, sıkıştırdı. İçimden gelmediğinden değil sevgili okur, kafam zehir gibi fakat gündemi çabuk değişiyor. O biraz daha ihtiyatlıdır. Yarını düşünür. Benim kafa dümeni kopmuş gemi gibi. Ne zaman BİRLİKTE UÇAĞA BİNERSEK o MUTLAKA ceket çıkartır çantadan uçak soğuk olur diye. Ben ise pilotla göz göze gelmek için koridora bakarım. Gün içinde beş kez arar şunu YAP unutma VEYA şuna KAYIT OL gibi hatırlatmalar için. Akşam eve gelirken o yapacağımız yemeği çoktan düşünmüştür. Ben BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SARIGÜL gibi gezerim evin içinde. Onda VIP TAKSİLERİ gibi konforlu bir hayat akışı vardır. Ben ise otobüs gelmeyince sıkılıp sonraki durağa yürüyen ve varana kadar tüm otobüsleri kaçıran kişi olurum. Demem o ki yazı yazmak benim için o kadar da kolay değil. Şimdi yazdıklarımı okusun diye yerinden KALDIRACAĞIM.  Umarım beğenir. Hadi selametle…

Kelime Akışı – Sarıgül vs. VIP Taksiler” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s