Öte Alemleri Gösteren Bir Makine Yapılsa Neler Olur?

Adeta soğan katmanları gibi dünyamızla iç içe ama farklı boyutlar olduğu, bu boyutlarda bildiğimiz anlamda bedensiz varlıkların yaşadığı hemen her kültürde vardır.

19. yüzyılda bir çok mucit, hayaletleri görüntülemeyi, o yıllarda yeni yeni kullanıma giren telsiz frekansları üzerinden ruhlarla iletişim kurmayı ciddi ciddi denemiştir.

Lakin bunun gerçekliği için yapılan bilimsel çalışmalar şu ana kadar bu inanışı teyit edememiştir.

BEYOND TWO SOULS (Iki ruhun ötesi) bir bilgisayar oyunu, senaryosu ve kurgusu tam olarak bu arayışın üzerine oturtulmuş.

Bu oyunun senaryosuna göre öte alem ile bu dünya arasında bir tür set var ancak zaman zaman (büyü yüzünden) küçücük çatlaklar oluşuyor.

Öte alemden ara ara “dumansız kara ateşi andırır varlıklar” bu tarafa geliyor, bize göre inanılmaz şeyler yapıyor, duvarların içerisinden geçebiliyor.

Bilim insanları özel bir frekanstaki elektromanyetik dalgaları üzerinde KONDENSER isimli devasa makineyi kullanarak öte aleme bir çatlak açıp bunu kontrol altında tutmayı başarıyor. CIA bunu askeri amaçla yürütüyor.

Yani bir anlamda Zülkarneyn’nin yaptığı bu dünya ile metafizik dünya arasındaki seti yıkmaya çalışıyorlar.

Öte yandan Kuzey Kore de öte dünyanın varlığını keşfetmiş benzer bir program yürütüyor.

…………………………………..

Jodie adında başrol oyuncusu kız, anne karnındayken bir ikiz erkek kardeşe sahip; ancak bir şekilde ikizinin bedeni ölmesine rağmen ruhu hala Jodie’nin ruhu ile bir tür kordon ile bağlıdır.

Yani Jodie doğduğundan beri göbeğinden AIDEN isimli bu canlıya bağlıdır. AIDEN’i kimse görememektedir. (AIDEN bulutumsu bir varlık, Cin gibi bir şey) Birbirlerinden 100 metreden fazla uzaklaşmıyorlardır.

CIA tarafından büyük elçiliklerdeki hassas belgeleri bu şekilde çalmak için örtülü operasyonlarda kullanılmaktadırlar.

………………………………….

CIA üst düzey yetkilisi bir adam yıllar önce eşini ve kızını bir kazada kaybetmiş, ruhlarının iki dünya arasında sıkıştığını öğrenmiştir. Bu programı sırf onları geri getirmek için sürdürmektedir, gerekirse iki alemi birleştirmeyi bile göze almıştır. Makine sayesinde o iki ruhu bir manyetik alana hapsetmiş, gitmelerine izin vermemektedir.

Aile hasretine yenik düşen bir yönetici öte alemdeki varlıkları tutan manyetik kalkanı bir gün kaldırır ve dünyayı işgal bu şekilde başlar; tıpkı dini hikayelerdeki Yecüc/Mecüc işgali gibi.

 

………………………………….

Bilgisayar oyunları artık pixellere ateş ettiğimiz o 16 bitlik saçma ateri oyunları değil; ciddi bir senaryo içeren sinema tadında yapımlar haline geldi.

Tıpkı ezoterik bilgilere vakıf kişiler tarafından kurgulanan bu oyunda olduğu gibi.

Hayır, oyun değil. Çok daha fazlası.

 

Görsel: Bir İran minyatürü, 16. yüzyıl, Zülkarneyn Cin’lerin yardımıyla Yecüc ve Mecüc’ü medenilerden uzak tutan seddi inşa ediyor. Kaynak: wikipedia.org

Öte Alemleri Gösteren Bir Makine Yapılsa Neler Olur?” üzerine 2 yorum

  1. yaşarken geçilebilecek öteki alemler boyutlar ile öldükten sonra geçilen alemler aynı mı dır acaba , ruhun bedenden ayrılması yaşarken de olabilir mi ne dersiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s