Neden Yazıyorum?

Bu defa arşivden çekip çıkardığım bir yazıyla karşınızdayım. Çünkü konu güncel. Çünkü bu soru zaman zaman tekrar hatırlanması ve cevaplanması gereken, muhtemel cevapları içinde bir sürü katmanı barındıran bir soru. Şöyle buyurun:

Daha önceki bir blogumda WordPress kendiliğinden küçük bir kurs önermişti diye hatırlıyorum: Everyday Inspiration. Belki de ben yardım bölümünde araya araya bulmuşumdur, emin değilim. Çünkü bu defa öyle oldu.

Düzenli yazmakta zorlananlar için her güne bir konu niteliğinde bir mail aboneliği gibi. Her gün mutlaka yaz diye sana konu öneren sanal bir dost. Hatta detaylı bilgi isteyenler tıklayınız.

Bu aralar yazacak konu bulmakta zorlandığım ama sürekli yazıyor olmak istediğim için bu mail aboneliğini tekrar buldum. İlk günün konusu: Neden Yazıyorum?

Belki bu soruya dönem dönem farklı yanıtlar vermişimdir. Ama bu defaki sebep muhtemelen daha önce yoktu. Ya da ben bu kadar net tanımlayamamıştım.

Bu defa ben #yazıyorumçünkü kafam darmaduman. Ve sürekli. 24 saat. Rahat vermeden. Huzur bırakmayan. Hep bir yere koşturan ama neresi olduğunu bilmeyen. İçi hiçbir türlü rahat etmeyen. Zalim bir kaos.

Birkaç defa fark ettim ki kafamda karman çorman olmuş bir yün yumağı şeklindeki düşüncelerim, yazarken mitoz bölünmenin metafaz safhasındaki kromatidler gibi hizaya diziliyor. Muazzam bir manyetizma. Nasıl kaygısız kalırsın?

Hiçbir şeyin sağlayamadığı rahatlatıcı etkiyi yazmakta buldum ve bu defa bu yüzden yazıyorum. Ne olduğunu da anlayabilmek için. Kendimi kaybolduğum o yerlerden çekip çıkarabilmek için. Bir psikanaliz gibi. Kendi içinde. Kendi karmaşanda. Adım adım. Sakin sakin. Koşmadan kovalamadan. Nefes nefese kalmadan.

Bu Everyday Inspiration dosyası daha ilk günde nasıl ilham verdi öyle. Respect.

Betül yazdı.

26/05/2019 Everyday Inspiration 1. Gün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s