Beni seçtiklerine hâlâ inanamıyorum.

Resim 畅 苏 tarafından Pixabay‘a yüklendi

“Beni seçtiklerine hala inanamıyorum. “

**********

“Beni seçtiklerine hala inanamıyorum.”

**********

Kadın dalgın ve endişeli gözlerle dışarıyı seyrederken arka koltuğunda oturduğu taksi yavaşladı ve durdu. Dijital bir ses, “Nüfus kontrol ve planlama müdürlüğüne ulaşıldı. Lütfen ödeme yapmak için kimliğinizi ödeme yüzeyine yaklaştırın.”

“Şu sürücüsüz araçlara hâlâ alışamadım. Her seferinde kaçırılıyormuşum gibi hissediyorum.” diye düşündü. Doğumu sırasında sol el bileğinin derisinin altına yerleştirilmiş kimlik kartını ödeme alanına yaklaştırdı. “Ödeme tamamlandı.” dedi aynı dijital ses. “İyi günler dileriz.” “Fırında pişen tavuğun bile günü benden iyi geçiyordur.” diye düşündü kadın.

Maskesini takıp oksijen tüpünü taksideki dolum noktasından çıkarıp kendi maskesine bağladıktan sonra arabadan indi. Maskesinin izin verdiğince derin bir nefes aldı ve önündeki devasa donuk, penceresiz binanın kapısınının üstündeki harfleri okudu. NKVPM.

“Beni seçtiklerine hala inanamıyorum.”

**********

“Sanırım daha fazla sigara ve alkol tüketmeliydim. Bunun başıma geleceğini tahmin etmem gerekirdi. Demek buraya kadarmış.”

Erkek de kadın gibi ödemeyi yaptıktan sonra maskesini takıp arabadan indi.

Bir an maskesini çıkarıp bütün bu dertlerden kurtulmayı düşündü ama sonra vazgeçti.

“Sanırım bu riski almayacağım. Belki daha acısız bir son olur.”

Yıllar ilerleyip insanoğlu dünyayı kirletmeye devam ettikçe hava daha da kirlenmiş, bundan dolayı da solunamaz hala gelmişti. Hükümetler ve büyük firmalar en başlarda bunu çok fazla önemsemese de zamanla dünya nüfusunun çoğunun kronik solunum hastalıkları ortaya çıkmaya başlayıp ölümler çoğalınca katı önlemler almak zorunda kaldılar.

Bundan böyle maskesiz sokağa çıkmak yasaktı. Bu konuda sıkı denetimler vardı ve cezası “keşke ölseydim” dedirten cinstendi.

Maskelerin takılma sebeplerinden ikincisi ise dünyanın insanlara karşı açmış olduğu savaştan dolayıydı: Virüsler.

Her ne kadar zaman ilerleyip tıp alanında muazzam gelişmeler yaşanmış olsa da, virüsler insanoğlu için büyük bir tehdit olmaya devam etmekteydi. Bu tehdit önceleri sadece ölümcül salgın hastalıklarla kendini gösterse de, zamanla virüsler insan genetiğinde kalıcı hasarlara da yol açmaya başlamıştı. Bu durum ölümlere yol açmanın dışında hasarlı genlerin sonraki nesillere aktarılmasından dolayı ‘ucube’ denecek kadar hastalıklı veya ölü insan bebeklerinin doğmasına sebep olmaktaydı.

Çare olarak ise katı şekilde uygulanan nüfus kontrolü görüldü.

Buna göre evlilikler her şekilde yasaklanmış üreme ise tamamen devlet kontrolü altına alınmıştı. Devletler her insanın sağlığını sıkı şekilde takip etmekteydi ve hem genetik hem de sağlık açısından “üremeye” uygun bireyler özel programa alınmaktaydı.

Erkek kapısının üstünde büyük harflerle NKVPM yazan binanın önünde bir süre kararsız şekilde bekledikten sonra içeriye adım attı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s