Bir Kupadan Daha Fazlası

dunyakupasiVe Dünya kupası başladı. Hiç şüphesiz bir çoklarının iple çektiği o dört sene geçti ve zamanı geldi. Ama benim asıl ilgimi çeken olay bambaşka. Futbolun dışında Dünya kupasının bir başka özel olması. Çünkü futbolla pek ilgilenmeyen, pek takip etmeyen insanların bile bir şekilde Dünya kupasının o büyüsüne kapılması.

Evet tam olarak doğru kelime bu sanırım; Dünya kupasının büyüsüne kapılmak…

Düşündüğümüz zaman yıllardır efsane olarak bahsettiğimiz bir çok oyuncunun kulüp performanslarından ziyade dünya kupası performanslarını konuşuruz. Hatta belki de bir çoğunun kulüp takımlarını bilmesek bile ülkesini bir şekilde dünya kupalarından biliriz.

Futbolun dışında düşünürsek tribünler ve taraftarlar hep akılda kalmıştır yıllardır. 86 yılından günümüze kadar gelen ve hala sürdürülen Meksika dalgası bu kupanın büyüsüyle ortaya çıkmıştır. Ve eminim herhangi bir maça gidip Meksika dalgasıyla eğlenmemiş kimse yoktur.

FİFA-2014-DÜNYA-KUPASI-BREZİLYATüm bunlarında dışında, kupanın Brezilya’da olması da bu seneki büyüsüne büyü katmış gibi. Hem saha içinde hem de saha dışında bu ilk bakışta fark ediliyor.

Tüm bu büyünün ve güzelliklerin ışığında yazardan size bir tavsiye. 🙂 Bu sene dünya kupasını kaçırmayın, derim, futbolla ilgilenin ilgilenmeyin, sevin sevmeyin ancak en azından birkaç maç izleyip kendinizi o büyüye bırakın, derim. Emin olun pişman olmayacaksınız. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s