Uçuyorum ben!

uçanBazen dinlemek lazım birbirimizi, bazen sadece susup dinlemek. O ne düşünüyor acaba, şeklinde bir düşünceye en son ne zaman  kapıldınız? Evet, çok kolay benim bildiğim en güzel, benim bildiğim en doğru, demek.  Ya da kendi düşüncemizi destekler bir şeye hemen ‘evet bu doğrudur’ demek. Peki ya ötekisi, benden olmayan, benim gibi düşünmeyen ve düşünmek zorunda da olmayanlar ne olacak? İşte bizi zorlayan bu değil mi? Ya onun düşüncesi doğru ise, ya ben yanlış düşünüyorsam, demek kendimize, ne kadar zor?

Evet çok zor gerçekten kendine yanlışım diyebilmek. Zor iş kendi yanlışını düzeltmek. Nereden mi biliyorum, çünkü ben de aynı çelişkiyi yaşıyorum bazen.  Ben de boğuluyorum bazen bu sığ suda. Ama kendime bunu itiraf edebiliyorum çoğu zaman, bu da önemli değil mi? Yoksa yine kendimi kandırma çabamdan mı ibaret düşüncelerim?

Benimki çok büyük bir hayal galiba ama, keşke dinlesek birbirimizi, keşke her şeye saygımız olsa, her görüşü acaba ben yanlış mıyım, diye düşünsek. Çok fazla değil mi benim isteklerim her zamanki gibi, neyime değil mi bu düşünceler? Evet, evet ya sen bırak bunları dünyayı sen mi değiştireceksin, dünyayı sen mi kurtaracaksın? Uç sen uç, sen uçan balonsun işin ne ki? Aaa ben zaten uçuyorum zaten değil mi…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s