Bir Şehir, Bir Kasaba, Ben ve Sebepsiz Sevmelerim :)

İnsan bir şehri çok sevebilir. Sebepsiz.

Zaten ben hep derim; bazı şeyleri, bazı kişileri, bazı şehirleri sevmek için sebep olmayabilir. Bir şeye duyduğunuz sevgi için neden aramıyorsanız, dokunun kalbinize hiç kaçırmadan, gerçek sevgi elinizin altındadır. İddialıyım.

***

Yeni döndüm Ankara’dan. Okuldan, dost dediğim insanlardan. Zihnimde hatıralar.

İz bırakmayı seviyorum hayatta. Dokunduğum yerler belli olsun isterim hep. Lakin bazı izler var ki akla dahi gelmesin ister insan. Mevzu bahis buraya gelmesin de isterim mesela. Yalnız gelir, zihnin sokaklarını bazen istenmedik şeyler de meşgul edebiliyor. Ve reelde bir sokak size olmadık bir anda olmadık şeyler hatırlatabilir.

Bu sokaklara belki bir şiirde girerim. Ben bilirim de bunu siz bilmezsiniz. Samimiyetinizden şüphem yok ama insan bazen saklamak zorunda bildiğini, düşündüğünü ve hissettiğini…

***

Nereye döndüm ben? Yaşadığım asıl yeri de saklıyorum sizden. Çok merak ettiyseniz diye söylüyorum küçük bir kasabadayım Ege’de.  Avuç içiniz kadar. Çoğu insan tanışık bu yüzden, çoğu insan tatlı gözümde. Sokaklarında korkusuz dolaşabiliyorum, insan bir başka güvende hissediyor kendini. Karşı komşuya seslenebiliyorum içimden geldiği gibi. Bir bardak çayını tereddütsüz yudumluyorum.

İnsanlara gülümsüyorum bolca, onlar da bana.  Sevildiğimi o denli hissediyorum ki mutluluğum tavan yapıyor. Koşulsuz seviyorum. Ve tüm iş burada başlıyor ve burada bitiyor. Tebessüm edip içten, koşulsuz seviyorsanız karşınızdakini, hayatta bir sıfır önde oluyorsunuz. Hayatınızdaki insan kadar bir sıfır önde…

***

Bir sıfır önde demişken.

Aşk geldi aklıma.

Bir şey söylemeden gitmek istedi canım bu cümleden.

Uzun zamandır da susar oldum bu konuda.

Biliyorum önceden çok konuşurdum. Zihninizde onlar kalsın.

Ben gidiyorum, hüznün şairini özledim.

H.A./Temmuz 2013

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s