Gol Olur

            Hiçbir şey yapasım gelmiyor bazen. İnsan her zaman bir şey istemez mi oysa ki? Dinleneyim, eğleneyim, çalışayım, annemi arayayım, yemek yiyeyim, su içeyim, oyun oynayayım, film izleyeyim, uyuyayım. Sanki mutlaka bir istek olmalı gibi insanın aklında. İnsan her zaman olduğu halden daha iyi bir halde olmak istiyor bence. İstekler de o yüzden gibi, yani şimdi açım, yemek yiyip daha iyi olmak; yorgunken uyumak, eğlenmek için film izlemek, mutlu olmak/etmek için arkadaşına yardım etmek… Böyle olunca da isteksizlik şu şekilde açıklanabilir gibi geliyor: İnancını kaybetmek. Dinlensem de daha iyi olmayacağım; film izlesem de, yemek yesem de.

Umutsuzluk falan ne garip his. İnsan her saniye acayip değişiyor bir de. Geçen gün Galatasaray-Orduspor maçını izlerken nedense böyle hiçbir şey yapasım gelmiyordu, boş boş yatıyordum, 2-0 da yeniliyorduk ama canım nasıl sıkkın, maçla alakalı da değil böyle her şey kötüymüş gibi sanki. Ama sonra Sneider bir gol attı. Yerimden zıplayıp koşa koşa bakkala gittim, 20 liralık abur cubur aldım 😀 Tabi onları bir hafta içinde yedim de yani sonuç olarak bir gol bana enerjimi geri getirmişti.

Hala ne hakla, nasıl bir düşünce şekliyle olduğunu bilmeden böyle düşünüyorum bazen ya da düşünmüyorum da aklıma geliyor. Bence kesinlikle farklı iki durum zaten aklına gelmesiyle düşünmek. Sonra kaç milyon insana nasıl bir haksızlık yaptığımı da biliyorum ama öyle oluyor bazen. Ama sonra birisi gol atıyor, yine insan yerinden zıplıyor. Peki bu şans mıdır tamamen? Tabii ki kesin 3 vakte kadar gol atacaklar, diye bir cümle kurmak zor (gol olur) ama en azından arkada bir televizyon açmak lazım belki ya da hiçbir anlam ifade etmiyor gibi gelse de bir yerlerde yürümek, bir arkadaşla konuşmak, bir şey yapmak. O zaman hepimiz iyi bir çocuk olup gol atan şirinleri görebiliriz bence. Saygılar sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s