Işık

Çook uzunca bir hikaye yazmıştım ama baktım çok çılgın (azıcık da uzun), dedim yazmayayım. Sonra insanlar okuyacak, bu çocuk nepiçim, insan mıdır, psikopat mıdır, diyeceksiniz 😦 ben de vazgeçtim. Onun yerine yine klasik, saçma ama mantıklıyken güldüren, güldürürken düşündüren, düşündürtürken de ‘amaan’ deyip sayfayı kapattıracak başka bir yazı daha yazayım, dedim. Tabii yetişir mi onu da bilmiyorum bakalım nasip.
Küçükken babaannemgilde duvarda çizgiler vardı. Her gittiğimizde boyumuz nereye geldiyse çizerdik. Sonra onlarda bir tane ışık açmak için tuş vardı. Bildiğimiz ışığı açmak için neye basıyorsak o işte, şimdi ismini unuttum 😀 Neyse o vardı işte, zıplayıp böyle kendimi yırtıp basardım. Ne büyük başarıydı. Şimdi önümde yok sanki böyle zıplayacağım bir yer. Her gittiğimde zıplasam basmaya çalışsam. Boyum yetmeyip de yetişmeye çalıştığımda herşey çok güzeldi. Şimdi her şeye boyum yetiyor, o yüzden belki de boyum yetse de yapamadığım yüzlerce şey canımı sıkıyor bazen. Zıplaman da gerekmiyor, diyorum kendime, yine de niye basamıyorsun?
Bazen gidip bir yerlerdeki ışığı açıyorum. Sonra evin içindeki yolculuğum sürdükçe çoğu odayı yine karanlıklar içinde geçtiğimi fark ediyorum. Aslında çok da basit ışığı açmak, beni tutan ne bilmiyorum. Oraya elimi uzatmak bile zor geliyor ya da bazen ışığı bulamıyorum belki de, ya da aramıyorum. Arasam bulur muyum? Bulabilirim sanki. Bazen buluyorum çünkü, sonra ışığı açınca da çok güzel oluyor her yer ışıl ışıl.
Işık diyince insanın aklına ne geliyor? Belli bir şey gelmedi sanki benim. Belki artık bu yazıdan sonra bu yazdıklarım gelir ama orasını bilemiyorum. Ama şu an düşününce ışık, gece sabaha kadar uyumadığım günler gibi biraz. Yapaylığın sembolü, güneş ışığının düşmanı gibi. Güneş ışığı ki ne güzel şeydir, dümdüz gelen bir aydınlık nasıl bu kadar güzel olur?
Çok uzun yazamayacağım bu sefer. Işığı kapatıp yatıyorum ben. İyi geceler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s