Fall in Love

Sadece bir lahza. Sadece bir nefes. Sadece bir ses.

Genç delikanlı okuldan çıktı. Yağmur hafifçe saçlarına dokundu. Koşarak yetişmeye çalıştığı otobüs köşeyi dönerek gözden kayboldu. Başını göğe kaldırdı delikanlı. Yağmur çiseliyordu. Yağmuru en çok kırpıştırdığı kirpiklerinde hissetti. Kaçan otobüs ve günlük düşüncelerinden sıyrılıverdi bir an. Damlaların çokluğunu fark etti, ilk defa görmüşçesine.

Hayrete düştü delikanlı, başı gökte, kirpiklerini kırpıştırır bir vaziyette. Ne çoklar, ne varlar, ne yoklar diyerek söylendi kendi kendine.  Hayr et Ya Rab duası ile hayrete düştü delikanlı, göğe karşı şaşkınlık içinde.

Meleklerin ellerine bırakıyordu damlalar kendilerini. Hiçliği kabullenip, toprağa karışıyorlardı. Hiç olmadan var olunamayacağını bilircesine, hiç hiç nidaları eşliğinde bir bir birleştiler. Damla damla toprağın bağrında ab-ı hayat oldular. Ancak hiç kapısından geçerek can olunabileceğini biliyorlardı sanki.

Yeryüzünün en canlı turuncularını sergiliyordu ağaç, yaprakları allı pullu. Gören herkesi güzelliği ile  büyülüyor, sonbaharı gözler önüne seriyordu. Bir rüzgar uğuldadı neden sonra, turuncu yapraklarını sallayarak kopardı narin bağlarından. Çıtkırıldım yaprakların hışırtı sesleri karıştı rüzgarın uğultusuna.

Sadece bir lahza. Sadece bir ses. Sadece bir nefes.

Ve kaderine düştü yaprak. Yeniden diyebilmek için kaderine süzüldü. Yaprağın kaderi düşmekti çünkü.

Var olanın ‘var’ olabilmesi için düşmeliydi varlık. Düşüş var olabilmenin anahtarıydı. Var kılabilmek için madde halini, aşka düştü varlık. Aşkın olmak, eylemek gibi bilinç ile yönlendirilemeyeceğini gözler önüne serercesine ‘fall in love’ tabirini doğruladı. Varlık aşka düştü. İnsan aşka düştü.

Sadece bir lahza. Sadece bir ses. Sadece bir nefes.

Ya Hayy…

Varlık aşka düştü, aşkla dirildi, aşkla zikretti.

Ya Hayy..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s